Zumba – cvičení, nebo tanec?

Contours cvičení pro ženy

Více než 50 000 spokojených klientek.

Pouze pro ženy - už žádné cvičení mezi muži.

Budete hubnout zdravě díky cvičení.

Více informací

Zumba – cvičení, nebo tanec?
Počet recenzí: 1

Máte rádi tanec, ale myslíte si že tento pohyb nenahradi návštevu fitcentra, kde Vás to nebaví a stojí to mnoho úsilí a potu? Stačí spojit příjemné s užitečným a obě varianty budou naplněny! Zumba je přesně to, co jste mysleli, že není možné.

Zumba cvičení – co to vlastně je ?

Jedná se o sportovní aktivitu, spojující posilující cviky s kombinací tanečních kroků za doprovodu latinsko-americké hudby. Kombinace rychlých a vášnivých tanců, jako je samba, salsa, mamba, či tanga ve spojení posilovacích cviků zaručuje velmi intenzivní a hlavně velmi zábavnou variantu formování Vašeho těla.

Průběh lekce

Většina klasických lekcí zumby trvá kolem jedné hodiny, kdy pomocí instruktora se nejdříve zahřejete a to na pomalejší hudbu s menší intenzitou a i jednoduššími kroky. Postupem času se intenzita se zrychluje, kroky jsou náročnější, ale nemusíte se bát, že tempo bude neúnosné. Zhruba v půlce hodiny je sestava i hudba nejrychlejší. Cílem zumby je totiž střídání pomalejšího a rychlejšího tempa, díky čemuž je cvičení nejefektivnější. Nejen proto, že se zapojí velké spektrum svalových skupin, ale hlavně dochází k nejoptimálnějšímu spalování tuků.

Jaké si vzít oblečení na zumbu

Pro lekce Zumby se nejvíce hodí volné a pohodlné oblečení. Nejlepší kombinací oblečení pro zumbu jsou dlouhé volné kalhoty a krátké tílko. Pokud ovšem nemáte a nechcete pořizovat speciální oblečení pro zumbu, postačí vám bez problémů i klasické oblečení pro fitness. Pro zumba cvičení jsou velice důležité dobré a kvalitní boty. Na těch se rozhodně nevyplatí šetřit. Dobré boty = nebolavé nohy = dobrý požitek ze zumby :-).

Druhy zumby

  • Zumba Basic Steps Level 1 – základní kroky zumby, vhodné pro začátečníky.
  • Zumba Basic Steps Level 2 – rychlejší a náročnější cvičení, více tanečních kroků.
  • Zumba Gold – zumba určená starším nebo obézním lidem, kde se vyžaduje mírnější přístup při cvičení.
  • Zumba Toning – kombinace poslilovacích a tanečních prvků za účelem spalování kalorií a zároveň tvarování těla, při cvičení se používají malé činky.
  • Aqua Zumba – zumba vhodná například pro lidi po nemoci nebo jako rehabilitace, jelikož cvičení ve vodě je pro tělo příjemnější.
  • Zumbatomic – cvičení určené dětem od 4 let do 12 let. V České republice existují také kurzy, které jsou určené i starším dětem.

Video zumba

Rychlokurz zumby

Ukázka dalšího zumba cvičení

Contours cvičení pro ženy

Více než 50 000 spokojených klientek.

Pouze pro ženy - už žádné cvičení mezi muži.

Budete hubnout zdravě díky cvičení.

Více informací

Napište komentář

Copyright © 2009 - 2018 Hubneme-cvicenim.cz - Všechna práva vyhrazena | | Autorské podmínky