„Zdravá výživa“: McDonald vs. KFC vs. Burger King…

Contours cvičení pro ženy

Více než 50 000 spokojených klientek.

Pouze pro ženy - už žádné cvičení mezi muži.

Budete hubnout zdravě díky cvičení.

Více informací

„Zdravá výživa“: McDonald vs. KFC vs. Burger King…
Počet recenzí: 10

Fast foody – trend moderní, hektické doby

Dlouho jsem se zamýšlel, zda je toto téma vhodné pro náš web Hubneme-cvicenim.cz, i když jde o úplný protipól tématu těchto stránek. Opak je ale pravdou a nejen správné a účinné cvičení je základním stavebním kamenem krásné a zdravé postavy! Proto se dnes budu věnovat velmi známým a oblíbeným společnostem, které se starají o naplnění našich prázdných žaludků v nejkratším možném čase. Klíčovým slovem dnes tedy bude slovo Fast food.

Vetšina z nás a já nejsem vyjímkou, jednou za čas navštíví tento druh občerstvení a po chvilce výčitek a boje se svým svědomím si užije plnou pusu křehkého hamburgeru nebo chutných hranolek. Pak je tu ale další skupina lidí, která tyto „fástfůdové radovánky“ rezolutně odmítá a nikdy by něco tak odporného nevzali do svých úst. Nechci všechny házet do jednoho pytle, ale 90% z těchto lidí jsou jen „pohádkáři“ a hamburgery zná moc dobře.

A aby jste věděli více o Vašich „oblíbencích“ ze světa Fast foodu, zaměřil jsem se na nejznámejši řetězce, které nechci nijak hanit a unavovat Vás jen strohými výčty nutričních hodnot. Půjde spíše o úplný opak. Budu Vás lákat jít hřešit. Samozřejmě pokud si to tedy po hodinách ve fitku, nebo po jiné sportovní aktivitě zasloužíte 🙂 Dnes se zaměřím na tři nejznámější řetězce rychlého občerstvení – McDonals, Burger King, KFC.

Mýty, legendy a pravda…

BURGER KING, aneb fast food pro pořádný chlapi

Burger King je zajímavá alternativa k pořádnému „naprásknutí se“. Váha některých sendvičů dosahuje až 400 gramů. Tenhle kolos je naplněný hovězím masem, které opékají přímo na místě na otevřeném ohni. Dovnitř dávají čerstvou cibulí, rajčata, slaninu a sýr. Je toho moc a je to asi jediné fastfoodové jídlo, které spousta lidí nedojí.

McDonald’s: neodolatelné hranolky a spousta reklamy

Vyhněte se všem McDonaldům, které jsou vyzdobeny zrcadly. Dodávají pocit většího prostoru, ale ve chvíli, kdy budete držet mastný cheesburger a uvidíte se z bezprostřední vzdálenosti v zrcadle, nebudete mít ze sebe zrovna dobrý pocit. McDonald’s začíná být velmi nepříjemným místem i ve chvíli, kdy se jdete nejen najíst, ale i popovídat si. Některé z provozoven instalovaly velké obrazovky, na kterých se promítají ukázky z filmu nebo hudební klipy.
Ovšem nedá se nic dělat. Jejich shake a zmrzlina s karamelem jsou prostě výborné.
Kromě nich má McDonald’s také nejlepší hranolky. Nepřipomínají lisovanou bramborovou kaši, které nejsou tvrdé jako dřevěné kolíčky na prádlo.

KFC: tajemství testíčka a pak už jen salát a zase salát

KFC zahaluje tajemství testíčka, do kterého tu balí kuřata. Opeřenci jsou taky hlavním znakem, který je zcela odděluje od konkurence. A vzhledem k tomu, že KFC nabízí nejširší výběr salátu a taky velkou kukuřici, asi právě tam budete mít pocit, že jíte nejzdravěji.

Každý kdo alespoň z části žije aktivně, si může jednou za čas tento druh „neřesti“ dopřát a nacpat se kvantem kalorií a mimo pocitu plného břicha si odnést třeba i plastového „panďuláka“, či jinou hračku za odměnu. A nejen to, ztratíte i nějaké to deka, ale ten kdo se bude radovat ze ztráty váhy bude vaše peněženka 🙂

Nezoufejte a využijte krásné jarní dny pro sportování v přírodě, jeďte se projet nakole, zaběhat si do parku se psem nebo se jděte alespoň projít. Vaše tělo to určitě ocení.

Contours cvičení pro ženy

Více než 50 000 spokojených klientek.

Pouze pro ženy - už žádné cvičení mezi muži.

Budete hubnout zdravě díky cvičení.

Více informací

Napište komentář

Copyright © 2009 - 2018 Hubneme-cvicenim.cz - Všechna práva vyhrazena | | Autorské podmínky