Základní cvičení pro těhotné dle L. Mojžíšové – Těhotenství na dosah

Základní cvičení pro těhotné dle L. Mojžíšové – Těhotenství na dosah
Počet recenzí: 1

Dnešní doba je natolik směřována k naší vysněné kariéře, že když přijde čas na založení rodiny, nejde to vždy tak, jak by si většina párů představovala. A tak se všemožně snaží řídit radami lékařů a léčitelů…praktikovat to či ono.

Ale je tu i možnost cvičení, které Vám dnes představím! Jedná se o komplexní řadu cviků podle Ludmily Mojžíšové.Metoda Ludmily Mojžíšové je dnes spojována především se cviky, které pomáhají ženám s problémy neplodnosti, ale metoda není samozřejmě určena jen pro ně.
Původně byla řada těchto kompenzačních cviků sestavena pro pacienty s bolestí zad a hlavy. Tudíž tuto metodu využívají nejen ženy, ale i muži, kteří se těmto problémům z oblasti bolesti zad nevyhnou. Ludmila Mojžíšová jakožto rehabilitační sestra celý svůj život zasvětila problematice bolesti zad a mobilizaci. Uznání za její dlouhodobé snažení bylo doceněno v roce 1991, kdy i ministr zdravotnictví uznal její metodu jako metodu první volby k léčbě funkční ženské sterility. Používání této metody se velmi rozšířilo a dnes se již běžně užívá v rehabilitačním lékařství.

Frekvence cvičení

Většina poruch je způsobena tím, že svaly okolo páteře ochabnou a způsobí poruchy páteře, vychýlení kostrče či rotaci pánve a žeber. Tudíž aby byla metoda plně funkční uvádí se, že by se sada cviků měla cvičit celý život. A to nejméně třikrát týdně. Celou sérii lze provést zhruba za hodinu, přičemž cvičit lze nadvakrát. První tři až šest měsíců je ale třeba cvičit v podstatě denně. Jedině tak se vytvoří dostatečný svalový základ. Ale nikdy není poždě začít se věnovat sobě! Tak hurá dotoho!!!

Cviky nejen pro těhotné ženy na bolavá záda a bolest hlavy

Počet opakování jednotlivých cviků, by měl mít vzrůstající tendenci, tudíž z počátku si každý cvik správně zažít a až poté zvyšovat počet opakování. Jako základ můžeme považovat u každého cviku 2 – 3 serie, po 10 opakováních(na každou stranu).

Cvičení provádějte v sedu na židli, nebo gymnastickém míči.

Vytáhnout hlavu vzhůru, ramena stáhnout dozadu a dolů. Uvolněně maximální předklon hlavy a vzpřim. (Uvolnění a protažení krční páteře a šíjového svalstva.)

cvik 1

cvik 1

Cvičení provádějte v sedu na židli, nebo gymnastickém míči.

Vytáhnout hlavu vzhůru, ramena stáhnout dozadu a dolů. Co největší úklony hlavy vpravo a vlevo. (Uvolnění a protažení krční páteře a šíjového svalstva.)

cvik 2

cvik 2

Cvičení provádějte v sedu na židli.

Vytáhnout hlavu vzhůru, ramena stáhnout dozadu a dolů. Předklonem hlavy otáčet vpravo a vlevo. (Uvolnění a protažení krční páteře a šíjového svalstva.)

cvik 3

cvik 3

Cvičení provádějte v sedu skřižmo.

Ze vzpažení skrčit upažmo dolů, zatlačit lopatky vzad a dolů. Zatlačíme do loktů („svícen“). Ruce v úrovni ramen, lokty tlačíme vzad. Při vzpažení vdech, při skrčení dolů upažmo výdech. (Posílení pletence ramenního.)

cvik 4

cvik 4

Cviky vzpor klečmo

Ruce opřeny o stoličku ve výši asi 30 cm. Zvolna „vyhrbit“ bederní páteř, zvolna prohnout. Při tomto cviku dbáme, abychom procvi­čovali převážně dolní oblast páteře. (Uvolnění beder.)

cvik 5

cvik 5

Cviky v poloze vzpor klečmo

Ruce opřeny o stoličku (jako 5). Otáčet trup a střídavě upažovat pravou, levou. (Rotační protažení bederní páteře.)

cvik 6

cvik 6

Cviky v poloze vzpor klečmo

Ruce opřeny o stoličku. Úklony stranou v oblasti bederní páteře, pohyb bérců proti hlavě. (Uvolnění a protažení v oblasti bederní páteře.)

cvik 7

cvik 7

Cviky v poloze vzpor klečmo.

Zvolna vyhrbit bederní páteř, zvolna prohnout. Důležitý je rovněž pohyb hlavou: při prohnutí jde hlava vzhůru. (Uvolnění a protažení v oblasti hrudní a horní části bederní páteře.)

cvik 8

cvik 8

Cviky v poloze vzpor klečmo.

Otáčet trup a střídavě upažovat pravou, levou. ( Protažení do otočení v oblasti dolní části hrudní a horní části bederní páteře.)

cvik 9

cvik 9

Cviky v poloze vzpor klečmo.

Úklony (stranou), pohyb bérců proti hlavě. (Protažení v oblasti dolní části hrudní a horní části bederní páteře.)

cvik 10
cvik 10

Zdroj: Česká asociace sportu pro všechny.

Contours cvičení pro ženy

Více než 50 000 spokojených klientek.

Pouze pro ženy - už žádné cvičení mezi muži.

Budete hubnout zdravě díky cvičení.

Více informací

Napište komentář

Copyright © 2009 - 2018 Hubneme-cvicenim.cz - Všechna práva vyhrazena | | Autorské podmínky